20.–21.4.2009 - mezinárodní konference Evropou bez bariér - TOP HOTEL PRAHA

20. a 21. dubna 2009 se konala mezinárodní konference Evropou bez bariér v TOP HOTELU PRAHA. Spolu s NRZP ČR byl jedním ze spoluorganizátorů statutární zástupce TRIANONU -ČECHY, o.s. pan Ing. Jaroslav Dembinný.

Celá konference byla rozdělená do čtyř bloků. První den byla dopolední část věnována Pohybu Evropou bez bariér. Mluvilo se zde o Vyrovnání příležitostí v oblasti mobility osob se zdravotním postižením.

Odpolední část se nesla v duchu Euroklíče – podpory mobility osob se zdravotním postižením. Hovořilo se tedy o zavádění euroklíče v ČR a dalších zemích, jako prostředku podpory mobility osob se zdravotním postižením.

Druhý den se dopolední část nesla ve znamení Vzdělávání a zaměstnávání v Evropě bez bariér. Na programu bylo Vyrovnávání příležitostí v oblasti vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením, ale i Vyrovnávání příležitostí pro studenty se zdravotním postižením.

Odpolední program – Středoevropská skupina pro integraci osob se zdravotním postižením, kde byla představena skupina, cíle a činnosti, Komparace legislativy států Středoevropské skupiny pro integraci osob se zdravotním postižením týkající se problematiky zdravotního postižení. V bloku vystoupili i představitelé OS TRIANON ČECHY. Např.: Jaroslav Dembinný (s tématem ,,Komparace legislativy států Středoevropské skupiny pro integraci osob se zdravotním postižením“).

Konference se zúčastnili i zástupci o.s. TRIANON – ČECHY a měli tak možnost a příležitost předat své zkušenosti na uvedená témata, ale i vyslechnout názory a zkušenosti ostatních přítomných a zapojit se do následné diskuse. TRIANON – ČECHY, o.s. se rovněž chce podílet na aktivitách týkajících se osob se zdravotním postižením a přispět tím k zlepšení jejich integrace a inkluze.

Bližší informace o programu konference zde >>

 
Čeština (Česká republika)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)
Aktuality
19. března 2013 od 9.00 Trianon - Čechy, o.s. a CURAVIVA Schweiz

vás zvou na odbornou konferenci na téma SOCIÁLNÍ SLUŽBY PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM VE ŠVÝCARSKU

Program konference

5. 2. 2013 – hotel Witikohof v Bischofsreutu

závěrečné jednání k projektu z OP Přeshraniční spolupráce ČR – Bavorsko Cíl 3 (r. č. p.: 195) ,,Cestujeme bez bariér na Šumavě/Bayerischer Wald“


21. 11. 2012 – Praha – konference Přes bariéry

– prezentace projektu z OP Přeshraniční spolupráce ČR – Bavorsko Cíl 3 (r. č. p.: 195) ,,Cestujeme bez bariér na Šumavě/Bayerischer Wald“


13. 11. 2012 – Klatovy – 4. workshop ke vzdělávacímu modulu

"EVVO a zdravý životní styl – Třídění odpadu je jen začátek"